top of page

İş Güvenliği & Tesis Güvenilirliği

İş Güvenliği ve Tesis Güvenilirliği önlemlerinin alınmasında çalışmalarınıza kaplama çözümlerimiz ile destek oluyoruz.

Momentum Coating çözümleri mevcut tesisteki iş güvenliği tedbirlerinin arttırılması, tesisin güvenilirliğin sağlanması, ekipman güvenilirliği (relability) için tamir, kaplama çözümlerini içerir.

Kaymaz zemin uygulamalarından, elektrik izolasyonuna, isı izolasyonundan, zemin ve kaide çözümlerine, titreşim önleyici montajlardan, kimyasal zemin koruma kaplamalaranı kada birçok konuda yaratıcı kaplama çözümleri üretebiliyoruz.

Kaplama ve tamir malzemeleri genellikle kimyasallara, korozyona, galvanik korozyona, aşınmaya, UV vb dış kaynaklı etkenlere ve yüksek basınçlı buhara maruz kalan  yüzeyleri düzeltmek için kullanılır.

İş Güvenliği-Tesis Güvenilirliği için Momentum Coating aşağıdaki çözümleri sunar:

Kaymaz Zemin

Fabrika ve işyeri içinde çalışan güvenliği, işin güvenli yapılması ve kayma, düşme vb iş kazalarının engellenmesi için kaymaz zemin kaplamaları çözümlerimiz idealdir. Yürüme yolu, ekipman, platform üzerindeki merdiven vb yerler gibi birçok zorlu metal yüzeyde ve betonde uygulama yapılabilir.

Hijyen - Temizlik

Hijyen ve temizlik ile ilgili özel kaplama çözümlerimiz ile ilgili taleplerinize yönelik özel çözümler sunuyoruz.

Pano - Trafo - Makine Elektrik Izolasyonu

Elektrik kaynaklı iş kazalarını engellemek, yaralanmaların önüne geçmek için özel elektrik izolasyonu sağlayan kaplamalar yapıyoruz. Bu sayede kauçuk vb yeterinece güvenlikli olmayan, aşınan malzemeler ile önlem almak yerine sertifikalı, test raporlu özel kaplama çözümü ile güvenlik önlemi alabilirsiniz.

Isı İzolasyonu

Tank, Boru, Gövde, Pompa , vb yüzey ısısının fazla olduğu, izolasyon yapılmamıs/yapılamayan yerlerde ısının iş sağlığı ve güvenliği sınırları içinde düşürülmesini sağlayan kaplama çözümüdür. Yüzey kaplaması yapılarak dokunulabilir bir yüzey elde edilir, haşlanma, yanma gibi iş güvenliği riskleri azaltılır.

Kaide - Zemin - Sabitleme

Pompa, Çiller, Kazan, Kojen, Kule vb ekipman ve makinaların montajlarının güvenle yapılabilmesi için özel önerilen bir çözümdür. Sönümleme, Sabitleme epoksi , polimer ürünler ile yapılır. Asınma, kimyasal atak, korozyon olmadan uzun süre makinaların kaidelerini kullanabilirsiniz. Chocking ve shimming çözümü için üretilmis bir kaplama çözümüdür.

Titresim Önleyici Hizalama

Chocking (sönümleme) ve Shimming (ayarlama) epoksi ürünleri ile vibrasyon olusumunu engelleyen temel ve uzun süreli kullanım için bir kaide yapımı hizmeti satın alabilirsiniz. Lazer ayar cihazı ile kaplin  ayarları , hizalaması yapılan pompa vb ekipmanlar güvenle hizalanır, ve ekipman altına kalıcı tirteşimi engelleyen kaide yapılır.

Kimyasal Koruma Zemin Çözümleri

Özellikle kimyasal ve tehlikeli sıvı/gaz depolama alanlarının altları, havuzları, çevresi nin bu risklere karşı dayanıklı hale getirilmesine yönelik kaplamalardır.

Solvent içermeyen, soğuk uygulamalı onarım malzemelerimiz herhangi bir sıcak çalışma gerektirmez ve basit ve güvenli uygulama sağlayarak maliyeti ve arıza süresini en aza indirir. Polimerik, Elastomer, seramik dolgulu epoksi kaplamaları, çeşitli sıcaklıklarda olağanüstü aşınma direncinin yanı sıra erozyon, korozyon ve kimyasal koruma sağlamak için kullanılabilir.

Momentum, nano teknoloji kaplama ürünleri ile dayanımın arttırılması, tesisat ömrünün uzatılması ve enerji maliyetlerinin azaltılması için birçok servisi bir arada sunar. Tamir bakım, yüzey hazırlama (blasting), kaplama, pompa performans ölçümleri, balans gibi pompa bakımının birlikte yapılması gereken servislerin tamamını müşterilerimize sunabiliyoruz. Ücretsiz kesif, performans ve uygulama garantili çözümlerimiz için bizimle irtibata geçebilirsiniz.


background.webp
bottom of page