top of page

Boru ve Boru Sistemleri

Tesisat ve Borulama sisteminizi, Kollektör sisteminizi kaplama çözümleri ile koruyarak ömrünü uzatabilirsiniz.

Boru, tesisat ve kollektör sistemlerinde iç ve dıstan korozyon, asınma, erezyon, kimyasal atak gibi nedenler ile olusan, sızıntı, kaçak, delinme, incelme vb sorunlara hızlı tamir-kaplama yapılabilecek çözümler öneriyoruz.

Yüksek basınç dayanımı, sıcaklık, UV, kimyasal vb etkenlere dayanıklı kaplamalar ile yeni sistemlere koruyucu uygulamalar, eski sistemlere tamir ve korozyona dayanıklı hale getirilebilen yüksek teknoloji kaplama çözümleridir.

Acil tamir, geçici-kalıcı boru tamir ve kaplama teknolojileri işletmenize durus yapmadan müdahale edebilmenize olanak sağlar.  Izolasyon altında olusan korozyonlar da bu teknoloji ve servisler ile dönüstürülebilir. Asınan flans vb ekipmanlar da tamir edilerek korozyona dayanıklı kaplamalar ile yeniden kullanılabilir. Yeni teknoloji ve en son kompozit, polimer, seramik, poliüretan, elastomerik kaplama/tamir ürünleri  tesisinizde riskli/iyileştirilmesi gereken çözümlerdir.

Boru & Kollektör (dış yüzey)

​Dış boru kaplamaları, katodik etki ile çevresel korozyon ile diğer etkilerden kaynaklan asınmalara dayanım için ideal bir çözümdür. Flanş, boru ve boru üzerindek tesisat ekipmanları duruş yapılmadan yenilenebilir. Korozyon, erezyon, UV ve asınma gibi etkenler ile zayıflayan, güvenilirliği azalan borulama sistemlerine yeniden müdahale ile önlemler, iyileştirme yapılabilir. Malzeme dayanımı, hasarlı bölgelerdeki onarımlar, UV vb dış etkilere karşı tesisat ekipmanlarınıza koruyucu kaplama, acil tamir ve onarım çözümleri sunulur.

Boru & Kollektör (iç yüzey)

​İç boru kaplamaları, katodik etki, korozyon, kimyasal atak, aşınma vb  etkilerden kaynaklan sorunlara dayanım için ideal bir çözümdür.

Tesisler, boru, kollektör, tesisat iç yüzeylerini korozyon/erezyon a karsı koruyarak ve iç yüzeylerde akıs kaynaklı sürtünme kayıplarını azaltarak bakım/işletme maliyetlerini önemli oranda azaltabilirler.

​Tesisler, boruların iç yüzeylerini korozyon/erozyondan koruyarak ve akış özelliklerini iyileştirerek bakım ve işletme maliyetlerini önemli ölçüde azaltabilir.

Momentum kaplama çözümleri, uzun ömürlü, dayanıklı ve verimlilik sağlayan (enerji) seramik katkılı, düşük yüzey enerjili (hidrofobik kaplamalar, oleofobik kaplamalar)Nano teknoloji polimer kaplamalar ve uygulama sunar.

Momentum, nano teknoloji kaplama ürünleri ile dayanımın arttırılması, tesisat ömrünün uzatılması ve enerji maliyetlerinin azaltılması için birçok servisi bir arada sunar. Tamir bakım, yüzey hazırlama (blasting), kaplama, pompa performans ölçümleri, balans gibi pompa bakımının birlikte yapılması gereken servislerin tamamını müşterilerimize sunabiliyoruz. Ücretsiz kesif, performans ve uygulama garantili çözümlerimiz için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

background.webp
bottom of page