top of page

Tank ve Arıtma

Tank ve Arıtma sektörüne yönelik ekipmanların ömrünü uzatan, bakım maliyetlerini azaltan, verimliliği arttıran kaplamalar bakım süreçlerinize katkı sağlar.

Momentum Coating çözümleri mevcut tesisin yenilenmesi, tamiri, bakımı ve ekipmanın yeniden verimli bir sekilde kullanılmasına olanak sağlıyor.

Kaplama-Yenileme-Bakım servisleri ile değiştirmek yerine mevcut ekipmanlarınızı eskisinden daha dayanımlı, verimli bir sekilde kullanmaya devam edebilirsiniz.

Erozyon, korozyon, donma kaynaklı hasarlar,  veya kimyasal saldırı nedeniyle hasar görmüş Tank ve Arıtma ekipmanlarını onarmak ve korumak için ısıl işlem gerekmeden ( soğuk kürlenen) kompozit malzemeler, poliüretan ve epoksi kaplama çözümleri sunuyoruz.

Kaplama ve tamir malzemeleri genellikle kimyasallara, korozyona, galvanik korozyona, aşınmaya, UV vb dış kaynaklı etkenlere ve yüksek basınçlı buhara maruz kalan  yüzeyleri düzeltmek için kullanılır.

Tank ve Arıtma ekipmanları için Momentum Coating aşağıdaki çözümleri sunar:

Tanklar

Delinme, sızıntı, malzeme incelmesi korozyon, erezyon, kimyasal atak konuları ile ilgili tüm sorunlara tamir ve kaplama çözümleri sunuyoruz.  Hızlı, duruş gerektirmeyen tamirler ile birlikte mevcut tankların korozyon dayanımını arttıracak kaplama servislerini sahada müşterilerimize sunuyoruz. İç ve dış yüzeylere maruz kaldığı akışkan özelliklerine göre kaplama malzemesi kullanıyoruz.  Kimyasal tanklar ve tasma, zemin, kaide uygulamalarına kimyasala dayanıklı kaplama çözümleri sunuyoruz.

Arıtma Ekipmanları

Vidalı konveyör, blower,dekantör, seperatör, mikser vb arıtma istasyon ekipmanlarının yenilenmesi, dönüşümü , malzeme dayanımının arttırılması için ürün ve servisler sunuyoruz.  Korozyon, aşınma, abrazyon, kavitasyon, kimyasal atak, deniz suyu, ham su, vb uygulamalar için yüksek dayanımlı, uygulama garantili kaplama çözümlerimiz  güvenle işletmenizin devamlılığını sağlayabilir.

Filtre

Mevcut filtrelerin kimyasal, deniz suyu, salamura vb sıvılar ile güvenle çalışabileceği kaplamalar ile sorunlarınıza kalıcı çözümler üretiyoruz.

Solvent içermeyen, soğuk uygulamalı onarım malzemelerimiz herhangi bir sıcak çalışma gerektirmez ve basit ve güvenli uygulama sağlayarak maliyeti ve arıza süresini en aza indirir. Polimerik, Elastomer, seramik dolgulu epoksi kaplamaları, çeşitli sıcaklıklarda olağanüstü aşınma direncinin yanı sıra erozyon, korozyon ve kimyasal koruma sağlamak için kullanılabilir.

Momentum, nano teknoloji kaplama ürünleri ile dayanımın arttırılması, tesisat ömrünün uzatılması ve enerji maliyetlerinin azaltılması için birçok servisi bir arada sunar. Tamir bakım, yüzey hazırlama (blasting), kaplama, pompa performans ölçümleri, balans gibi pompa bakımının birlikte yapılması gereken servislerin tamamını müşterilerimize sunabiliyoruz. Ücretsiz kesif, performans ve uygulama garantili çözümlerimiz için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

background.webp
bottom of page