top of page

Esnek - Elastomer Kaplamalar

Esnek ve Elastik Kaplama Çözümlerimiz Zor Koşullara Uygun

Metal yüzeylerin ve kauçuk alanların tamiri/kaplaması için uygun olan ve dayanıklılık, elastikiyet, yüksek aşınma ve yırtılma direncinin gerekli olduğu uygulamalar için uygundur.  Mekanik mukavemet, elektrik direnci, uzama gibi özellikler ile zorlu sorunlarda yaratıcı çözümler üretilen kaplama hizmetimizdir.

Ekipmanlardaki basınç, gerilim ve baskı en iyi şekilde esnek, elastik bir yüzey/malzeme ile önlenebilir. Aksi takdirde er ya da geç yüzeyde statik dayanım azalacak, sorunlar ortaya çıkacaktır. Esnek-Elastomerik kaplamalar ekipmanların korunması (kavitasyon-korozyon-aşınma-kimyasal atak vb), gürültü ve vibrasyon azaltılması ve ekipmanın daha uzun süreli kullanımı için güvenilir çözümler sunar.

Mekanik yüzey mukavemeti bozulmaz, ancak yine de sınırsız bir ömrü yoktur. Ancak termal işlemlere göre daha basit ve daha az risklidir. Ve maliyet olarak daha uygundur.

"Elastomer-Esnek kaplamalar kauçuk kaplamalara kıyasla üstün özellikler sağlayan çok yönlü bir çözümdür. Kauçuk ile kıyaslandığında bazen 5 kat daha fazla çekme mukavemeti sunar.

Yük tasıma kapasitesi daha fazladır. Yağlara ve solventlere karsı dirençlidir.

background.webp
bottom of page