top of page
Retrofit Pompa Yenileme Servisi

Retrofit Pompa Yenileme Servisi

Tesisinizde çalışmakta olan pompa ve pompa sisteminizin optimize edilmesi/yüksek verimlilikte çalıstırılması için yenileme (retrofit) projeleri sunuyoruz.

Grundfos Energy Check ve Pump Audit ölçümleri ile eski pompaların performanslarını inceliyor, ölçüyor ve size yeni verimli pompa seçeneklerini detaylı rapor, fizibiliteler ile sunuyoruz.

Ayrıca Grundfos pompa almak isteyen müşterilerimize satin almış olduğu pompaların yerine retrofit değişimlerini de sunuyoruz. (mekanik revizyon, elektrik ve otomasyon bağlantılarını yapılması dahil)

GRUNDFOS ENERGY CHECK

Energy Check (Enerji Kontrolü= rezervasyonu yapmak ücretsizdir Analiz, eğitimli bir tarafından sahada gerçekleştirilir.

Enerji Kontrolü iki versiyona sahiptir: Pompaların ve motorların isim plakalarından alınan verileri kullanan temel bir enerji kontrolü veya verilerin SCADA sisteminizden veya yük profili eşlemesi olmadan saha ölçümlerinden alındığı gelişmiş bir versiyon.

Sonuç olarak, kurulu pompalarınızın enerji tüketimini isim plakası bilgileri, pompa yaşı, yük profili ve çalışma saatleri gibi değişkenlere göre detaylandıran özelleştirilmiş bir Enerji Kontrolü raporu elde edilir.

Raporda enerji tasarrufu ve enerji harcamalarına yönelik öneriler sunuluyor. Enerji Kontrolü aynı zamanda şirketinizin çevre profilini geliştirmesine ve sirkülatörler ve pompa motorları gibi enerji tüketen ürünlere yönelik tasarım standartlarını karşılamasına da yardımcı olacaktır.

GRUNDFOS PUMP AUDIT (POMPA OPTİMİZASYON ETÜD)

Recton, pompalarda enerji verimliliği projeleri oluşturmak isteyen tesislere  Pump Audit hizmeti ile çözümler sunmaktadır.  İşletmeler tesislerinde bulunan verimsiz pompalar için proje hazırlanması konusunda Recton ile çözüm ortaklığına dayalı bir model oluşturarak Pump Audit hizmetlerinden faydalanabilirler. Verimli Grundfos pompa ve kontrol sistemlerini ölçüm, etüd ve Analiz hizmetleri ile birlikte resmi Endustri Bayi Recton dan tedarik edebilirsiniz. Eski pompalarınızın sökülmesi, yeni Grundfos pompaların montajı ve devreye alması dahil Retrofit Pompa yenileme servisimiz anahtar teslim pompa verimlilik projesi yapmak isteyen müşterilerimiz için idealdir.

Pompaların performans ve elektri/mekanik durumları özel Pump Audit cihazları ile ölçülür ve her pompa için tespit/öneri raporları hazırlanır. Bu ölçümler tasınabilir/sabit yapılabilir.


· Performans değerleri

oDebi, basınç, sıcaklık,su hızı

oEnerji tüketimi (kw,akım,voltaj)


· Ekipman Durum Olçümleri

oVibrasyon Olçümleri

oYatak Sıcaklık Ölçümleri

oRPM (devir sayısı)Pompa Optimizasyon Etüdü ile aşağıdaki faydalar sağlanır.

·  Enerji maliyetlerinde azalma

·  Pompalarda maksimum verim

·  Sera gazı salınımı azaltılması (CO2)

·  Konfor

·  Bakım maliyetlerini azaltır

Pump Audit ölçümleri sırasında sadece pompalar değil birlikte çalıştığı Kule, Çiller, Kazan vb ekipmanların da kontrolu, birlikte verimli çalışma performansları değerlendirilir.

Etüd kapsamında aşağıdaki sistemler birlikte incelenerek çözümler sunulur.


IIOT Kablosuz urunler ile Çiller-Kule-Pompa gibi ekipmanların performansları ölçülür, kayıt altına alınır ve veriler analiz edilerek raporlanır.

·  Pompalar ve panolar

·  Çiller

·  Soğutma kulesi

·  Isıtma sistemi

·  Primer/sekonder sistemler


· Projelendirme/ Dizayn

· Uygulama Projesi/ P&ID

· Optimizasyon Etud ve Raporlama

· Online Izleme sistemi (Uygulama öncesi/sonrası)

· Tasarruf garantili verimlilik projeleri

· Mekanik-Elektrik-Otomasyon Uygulama

· Grundfos pompa ve kontrol sistemleri tedariği

Test-Devreye Alma

background.webp
bottom of page