top of page

Eşanjör ve Kondenser

Eşanjör ve Kondenser ekipmanları için bakım maliyetlerini düşüren, verimliliği arttıran, ekipman ömrünü uzatan kaplamalar bakım süreçlerinize yardımcı olabilir.

Eşanjör ve Kondenser sistemleri erozyona ve korozyona maruz kalır ve agresif çalışma ortamlarına dayanabilecek kaplamalar gerektirir.

Momentum Coating kaplama-yenileme ürün ve servisleri, soğutma kondenser, eşanjör leri (plakalı ve tüp) yeniden inşa etmek ve yeniden kaplama yaparak ömrünü uzatmak için kullanılır.

Kaplama-Yenileme-Bakım servisleri ile değiştirmek yerine mevcut ekipmanlarınızı eskisinden daha dayanımlı, verimli bir sekilde kullanmaya devam edebilirsiniz.

Erozyon, korozyon, donma kaynaklı hasarlar,  veya kimyasal saldırı nedeniyle hasar görmüş Eşanjör ve kondenser  ekipman parçalarını onarmak ve korumak için ısıl işlem gerekmeden ( soğuk kürlenen) kompozit malzemeler, poliüretan ve epoksi kaplama çözümleri sunuyoruz.

Kaplama ve tamir malzemeleri genellikle kimyasallara, korozyona, galvanik korozyona, aşınmaya, UV vb dış kaynaklı etkenlere ve yüksek basınçlı buhara maruz kalan  yüzeyleri düzeltmek için kullanılır.

HVAC (Isıtma ve Soğutma)  ekipmanları için Momentum Coating aşağıdaki çözümleri sunar:

Isıdeğitirici (Eşanjör)

Plakalı ve tüp (shell) Eşanjörlerin dış yüzeylerine (Ayna), su kutularına, iç su ile temas eden yüzeylerden oluşan hasar, kimyasal atak, aşınma ve korozyon için tamir ve kaplama çözümleri ile yeniden kullanılabilir hale getirilir.

Çiller Kondenser

Çiller kondenser bölümündeki korozyon, erezyon, kimyasal hasarlar yeniden onarılarak eskisiden daha yüksek dayanım ile işletmeye alınabilir. Su kutusu, ayna ve korozyon olan iç ve diş yüzeyler kompozit polimer teknolojisi ve seramik katkılı kaplamalar ile yenilenir. Ayrıca bu kaplamalar iç verimliliği arttırdığı için verimlilik sağlanır. Çiller sistemlerinin diğer dış yüzey ve ilgili ekipmanları da aynı sekilde koruyucu kaplamalar ile önleyici bakım faliyetleri kapsamında revize edilir.

Solvent içermeyen, soğuk uygulamalı onarım malzemelerimiz herhangi bir sıcak çalışma gerektirmez ve basit ve güvenli uygulama sağlayarak maliyeti ve arıza süresini en aza indirir. Polimerik, Elastomer, seramik dolgulu epoksi kaplamaları, çeşitli sıcaklıklarda olağanüstü aşınma direncinin yanı sıra erozyon, korozyon ve kimyasal koruma sağlamak için kullanılabilir.

Momentum, nano teknoloji kaplama ürünleri ile dayanımın arttırılması, tesisat ömrünün uzatılması ve enerji maliyetlerinin azaltılması için birçok servisi bir arada sunar. Tamir bakım, yüzey hazırlama (blasting), kaplama, pompa performans ölçümleri, balans gibi pompa bakımının birlikte yapılması gereken servislerin tamamını müşterilerimize sunabiliyoruz. Ücretsiz kesif, performans ve uygulama garantili çözümlerimiz için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

background.webp
bottom of page