top of page
Verimlilik Kaplamaları Servisi

Verimlilik Kaplamaları Servisi

Ekipmanlarınıza uzun ömür ve verimlilik öneriyoruz.

Sirkülasyon Pompaları-Vakum Pompaları-Havalandırma Fanları-Boru ve Kollektör-Kondenser ve Eşanjör'lerde Verimlilik Sağlayan Kaplama Çözümleri

  • Santrifüj Pompalar

  • Vakum Pompaları

  • Türbin Pompaları

  • Fan-Havalandırma

  • Fan-Soğutma

  • Boru-Kollektör-Tesisat Ekipmanları (akışkan iç yüzeyleri)

  • Çiller Kondener ve Eşanjör (shell tüp)

Kaplamalar, ekipman performansını "yeniden daha iyi" duruma getirebilir.

Nasıl Verimlilik Sağlar?

Su molekülleri pompa yüzeylerinde durağan haldedir. Pompa fanı dönmeye başladığında su moleküllerinin temas ettiği tüm yüzeylerde sürtünme ortaya çıkar. Bu sürtünme pompa içinde kayıplara neden olur. Bu kayıplar doğrudan pompa verimliliğini etkilemektedir. Bu sürtünme ne kadar az olursa pompa o kadar verimli çalışır.

Hidrofobik ve oleofobik , super verimlilik kaplamalarımız isletme maliyetlerinizi düsürmenize yardımcı oluyor.

Momentum kaplama ürünleri bu yüzeyleri pürüzsüz hale getirerek su moleküllerinin sürtünme katsayılarını ve türbülans oluşumunu azaltır. Pompanın içi (fan ve difüzör ) sürtünme kayıplarının azalması doğrudan verim artışı sağlar.

✓ Debi ve basınç artar

✓ Hidrolik verim ve elektriksel verim artar

✓ Enerji tüketimi azalır.

✓ Yedek parça ihtiyacı azalır

Yapmıs olduğumuz çok sayıda farklı pompa uygulamasında, ölçüm yapılarak belgelenen tasarruf oranları %2 ile %25 arasındadır. (Uygulama, pompa türü, yas ve durumuna göre değişiklik göstermektedir.)

Boru & Kollektör (iç yüzey)

​Dış boru kaplamaları, katodik etki ile çevresel korozyon ile diğer etkilerden kaynaklan asınmalara dayanım için ideal bir çözümdür.

Tesisler, boru, kollektör, tesisat iç yüzeylerini korozyon/erezyon a karsı koruyarak ve iç yüzeylerde akıs kaynaklı sürtünme kayıplarını azaltarak bakım/işletme maliyetlerini önemli oranda azaltabilirler.

​Tesisler, boruların iç yüzeylerini korozyon/erozyondan koruyarak ve akış özelliklerini iyileştirerek bakım ve işletme maliyetlerini önemli ölçüde azaltabilir.  Momentum kaplama çözümleri, uzun ömürlü, dayanıklı ve verimlilik sağlayan (enerji) seramik katkılı, düşük yüzey enerjili (hidrofobik kaplamalar, oleofobik kaplamalar) Nano teknoloji polimer kaplamalar ve uygulama sunar.

Verimlilik sağlayan kaplamalarımızı merkezimizde yüksek standartlarda ve güvenle yapıyoruz. Tozdan, arındırılmış, sabit sıcaklıkta ve nem de şartlandırılmış özel kaplama odasında yapıyoruz. Nem, Sıcaklık, Çiğelenme noktası, VOC, PM 2,5, PM10, CO2, ve birçok diğer parametre ile IOT altyapısı ile kablosuz olarak izliyoruz ve aynı standartlarda yüzey hazırlığı ve kaplama yapılmasını garanti ediyoruz.

Momentum, nano teknoloji kaplama ürünleri ile pompa performansının arttırılması, ömrünün uzatılması ve enerji maliyetlerinin azaltılması için birçok servisi bir arada sunar. Tamir bakım, yüzey hazırlama (blasting), kaplama, pompa performans ölçümleri, balans gibi pompa bakımının birlikte yapılması gereken servislerin tamamını müşterilerimize sunabiliyoruz. Ücretsiz kesif, performans ve uygulama garantili çözümlerimiz için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Sahada uygulama imkanı ile taşınması güç, sökülemeyen pompalar, vakum pompaları, havalandırma fanları (ısıtma ve soğutma fanları), türbin gibi ekipmanlarda verimliliği arttıran, enerji ve bakım maliyetlerini azaltan, aynı zamanda ekipman ömrünü 3 kat’a  kadar uzatabilen kaplamalar öneriyoruz.

background.webp
bottom of page