top of page

Pompa İstasyonu ve Türbin

Pompa İstasyonları ve Türbin ler için ekipman ömrünü uzatan, bakım maliyetlerini azaltan, verimliliği arttıran kaplamalar bakım süreçlerinize katkı sağlar.

Pompa İstasyonlarında  bulunan Pompalar, ekipmanlar ve Türbinler için yenileme maliyetlerinin yüksek olması, süreçlerin risli/uzun olması karsısında mevcut tesislerin ve ekipmanların yenilenmesi büyük önem tasıyor. Momentum Coating çözümleri mevcut tesisin yenilenmesi, tamiri, bakımı ve ekipmanın yeniden verimli bir sekilde kullanılmasına olanak sağlıyor.


Kaplama-Yenileme-Bakım servisleri ile değiştirmek yerine mevcut ekipmanlarınızı eskisinden daha dayanımlı, verimli bir sekilde kullanmaya devam edebilirsiniz.

Erozyon, korozyon, donma kaynaklı hasarlar,  veya kimyasal saldırı nedeniyle hasar görmüş Pompa istasyonları ve Türbin parçalarını onarmak ve korumak için ısıl işlem gerekmeden ( soğuk kürlenen) kompozit malzemeler, poliüretan ve epoksi kaplama çözümleri sunuyoruz.


Kaplama ve tamir malzemeleri genellikle kimyasallara, korozyona, galvanik korozyona, aşınmaya, UV vb dış kaynaklı etkenlere ve yüksek basınçlı buhara maruz kalan  yüzeyleri düzeltmek için kullanılır.


HVAC (Isıtma ve Soğutma)  ekipmanları için Momentum Coating aşağıdaki çözümleri sunar:


Pompalar

Istasyonda bulunan pompaların kavitasyon, kırılma, eksik kanat ve gövde yerlerinin tamiri, malzeme dayanımının arttırılması, pompanın verimli hale getirilmesi için kaplama, yenileme servislerimizden yararlanabilirsiniz. Atıl durumda olan, arızalı pompaları yeniden güvenilir bir sekilde verimle kullanabilirsiniz.


Pompa İstasyon Ekipmanları

Çille Istasyon üzerinde bulunan tüm borular, kollektörler, tesisat ekipmanları (vana, çekvalf, boru, pislik tutucu, debimetre, dirsek, makara, vb), kaide ve titresim olusmadan çalısmasını sağlayacak montaj zeminlerini, tankları, bulunduğu ortamdaki zemin dahil tüm korozyon, asınma ve kimyasal hasar olabilecek yerleri yenileyebilir, koruyucu kaplamalar yaptırabilirsiniz.


Soğutma Kule Türbin Pompaları

Soğutma kulelerinde çalışan dik tip Türbin, yatay ayırabilir gövdeli sirkülasyon pompası (split case), norm pompalar ın çark (Fan), gövde(difizör), plaka, dış yüzeyleri , mil (shaft) ve tüm tamir gereken parçları yenileyebilir ve eskisinden daha iyi bir dayanımda ve verimde kullanabilirsiniz. %3 ile %20 arasında verimlilik sağlayabileceğiniz kaplamalar sunuyoruz.


Yangın Pompa İstasyonları

Yangın pompa istasyonlarındaki pompalar korozyon, erezyon ve birçok hasar olusturabilecek risk e karsı kaplamalar ile koruma altına alınır. Verim değerleri düşen pompalar kaplamalar ve tamirleri yapılarak yeniden kullanıma devam edilir. Yenileme yerine eskinin revizyonu ile düşük maliyetli , hızlı ve efektif bir dönüşüm sağlanır.

Solvent içermeyen, soğuk uygulamalı onarım malzemelerimiz herhangi bir sıcak çalışma gerektirmez ve basit ve güvenli uygulama sağlayarak maliyeti ve arıza süresini en aza indirir. Polimerik, Elastomer, seramik dolgulu epoksi kaplamaları, çeşitli sıcaklıklarda olağanüstü aşınma direncinin yanı sıra erozyon, korozyon ve kimyasal koruma sağlamak için kullanılabilir.

Momentum, nano teknoloji kaplama ürünleri ile dayanımın arttırılması, tesisat ömrünün uzatılması ve enerji maliyetlerinin azaltılması için birçok servisi bir arada sunar. Tamir bakım, yüzey hazırlama (blasting), kaplama, pompa performans ölçümleri, balans gibi pompa bakımının birlikte yapılması gereken servislerin tamamını müşterilerimize sunabiliyoruz. Ücretsiz kesif, performans ve uygulama garantili çözümlerimiz için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

background.webp
bottom of page